Новини

Българки във втория тур на ХХІV международен балетен конкурс Варна 2010

23.07.2010

 ANDARI photography and communications - Новини - Българки във втория тур на ХХІV международен балетен конкурс Варна 2010 - Снимка - 1  ANDARI photography and communications - Новини - Българки във втория тур на ХХІV международен балетен конкурс Варна 2010 - Снимка - 2

В клипа: Натали Братанова (България) - младша възраст, партньор Никола Хаджитанев. Фрагмент от изпълнението с хореограф Мария Луканова (2010 г.)

Българките Натали Братанова и Венера Христова - младша възраст и Красина Павлова - старша възраст участват във втория тур на ХХІV международен балетен конкурс Варна 2010. Международното жури с председател акад. Юрий Григорович определи 16 танцьори младша и 16 танцьори старша възраст. С началото на конкурса любители на варненската публика станаха корейските участници - 8 от тях са класирани за втория тур заедно с четирима китайци, трима американци, двама руснаци и двама французи. Традиционната работа на Международната лятна балетна академия в зала "Хореография” на Двореца на Културата и спорта с майсторски клас в балетната класика, исторически и характерни танци, модерни балетни техники, обогатена и с театрален джаз балет, афро-кубински танци с участие на педагози от България и света, придава характерния стилов нюанс на това изключително културно събитие за България и региона.

СПИСЪК НА СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ, ДОПУСНАТИ ДО ВТОРИ ТУР:
МЛАДША ВЪЗРАСТ (group B - Juniors):

  4. АЛВИН ТОВСТОГРАЙ    УКРАЙНА
  6. КИМИН КИМ      КОРЕЯ
  7. КОНСТАНТИН  НИКОЛАС  АЛЕН    САЩ
11. ХЮНХЕЕ СИМ     КОРЕЯ
13. АЛИС ШИЙ     КАНАДА
14. ГАБРИЕЛА МЕСА ОЧОА    КУБА
16. НАТАЛИ БРАТАНОВА    БЪЛГАРИЯ
19. ВЕРОНИКА ВЕРТЕРИЧ    САЩ
21. ВЕНЕРА ХРИСТОВА    БЪЛГАРИЯ
22. СУНГ У ХАН      КОРЕЯ
32. ДЖИ ЙОНГ ЧЕ      КОРЕЯ
33. ШАН ЯОЧЕН      КИТАЙ
36. ФРАНЧЕСКА ГАБРИЕЛЕ ФРОЛА   ИТАЛИЯ
45. МАРИЯ ЕЛИЗА БАРАНОВА    ФИНЛАНДИЯ
46. ЧЕ ЮНГ ЯНГ      КОРЕЯ
47. ОЛЕГ ИВЕНКО     БЕЛАРУС

СТАРША ВЪЗРАСТ (group A -Seniors):

  58. АБУДУРЕХЕМАН  АДИЛИДЖАН   КИТАЙ
  61. АЛЕКСАНДРА МУХАМЕДОВ   НИДЕРЛАНДИЯ
  65. МАКСИМ  МАТЮ  КУИРОГА   ФРАНЦИЯ
  68. ЕЛДАР  САРСЕМБАЕВ    КАЗАХСТАН
  70. САЕ ЕУН ПАРК      КОРЕЯ
  74. ДИАНА КОСИРЕВА    РУСИЯ
  88. МЕЛИСА ХАМИЛТЪН    ВЕЛИКОБРИТАНИЯ
  98. БРУКЛИН МАК     САЩ
  99. СИЮАН ЖАНГ     КИТАЙ
101. КРАСИНА ПАВЛОВА    БЪЛГАРИЯ
103. ФИЛИП СТЕПИН     РУСИЯ
105. АВЕТИК КАРАПЕТЯН    АРМЕНИЯ
107. ЙОНГ ГЮ ЧОЙ     КОРЕЯ
110. КСЯОДОНГ МА     КИТАЙ
113. МЮНГЛЮ КИМ     КОРЕЯ
114. ЛЕОНОР БОЛАК     ФРАНЦИЯ

КАЛЕНДАРНА ПРОГРАМА
24 юли: Втори тур - Класическа и съвременна хореография
25 юли: Почивен ден
26 и 27 юли: Трети тур - Съвременна и класическа хореография
28 юли: Почивен ден, Заседание на международното жури.
29 юли: Връчване на наградите, закриване на конкурса, Супер гала концерт „Среща на поколенията” с участие на лауреати и финалисти на конкурса и бивши лауреати.

СЪПЪТСТВАЩА ПРОГРАМА
1. От 19 до 29 юли 2010 г. – Международна лятна балетна академия.
В програмата се предвиждат ежедневни занимания по класически балет,
характерни танци, техника на театрален джаз балет, афро-кубински танци под
ръководството на световно известни педагози от България и чужбина.
2. Изложба на наградените рисунки и пластики от ІV Национален конкурс за
деца и юноши „ Изкуството против дрогата”.
З абележка: Организаторът на конкурса си запазва правото да внася допъл-
нения и промени в програмата.